Upravljačka struktura

PREDSJEDNIK

ROBERT PREDRIJEVAC

Glazbenik sa višegodišnjim iskustvom u organizaciji i produkciji različitih evenata u smislu koncerata, festivala, kulturno-umjetničkih manifestacija, sajmova, promocija i sl. Na čelu organizacije od 1997. Kroz dugo razdoblje sudjeluje u izradi i provedbi brojnih projekata.

POTPREDSJEDNIK

GORAN MATIJAŠEVIĆ

Glazbenik i manager sa velikim iskustvom u realizaciji kulturnih manifestacija, izradi, provedbi i evaluaciji različitih kulturnih projekata. Autor brojnih glazbenih uradaka na području kazališnih predstava za djecu i mlade. Kroz različite organizacije dugi niz godina izrađuje i vodi projekte vezane za kulturu i umjetnost uključujući i izradu EU projektnih dokumentacija.

UPRAVNI ODBOR

ROBERT PREDRIJEVAC

Glazbenik sa višegodišnjim iskustvom u organizaciji i produkciji različitih eventata u smislu koncerata, festivala, kulturno-umjetničkih manifestacija, sajmova, promocija i sl. Na čelu organizacije od 1997. Kroz dugo razdoblje sudjeluje u izradi i provedbi brojnih projekata.

GORAN MATIJAŠEVIĆ

Glazbenik i manager sa velikim iskustvom u realizaciji kulturnih manifestacija, izradi, provedbi i evaluaciji različitih kulturnih projekata. Autor brojnih glazbenih uradaka na području kazališnih predstava za djecu i mlade. Kroz različite organizacije dugi niz godina izrađuje i vodi projekte vezane za kulturu i umjetnost uključujući i izradu EU projektnih dokumentacija.

EMA LIOVIĆ

Ekonomistica sa iskustvom u provedbi brojnih projekata organizacije. Aktivno sudjeluje u radu udruge i doprinosi posebno u administitativnom dijelu poslovanja.

TOMISLAV JAMBREŠIĆ

Profesor i glazbenik sa zavidnim znanjem i iskustvom u produkciji razičitih glazbenih sadržaja. Klavijaturist i studijski & koncertni audio & light producent. Aktivno sudjeluje u realizaciji projektnih aktivnosti već dugi niz godina.

DAVOR DRAŽIĆ

Afirmirani glazbenik, izvođač koji je kroz različite glazbene skupine ostvario niz nastupa na različitim koncertima i festivalima posebno u rock i pop-rock glazbenim smijerovima.

NADZORNI ODBOR

MARIO NIKOLIĆ – TUCA 

Sa 10 godina počeo je svirati u „STD Pajo Kolarić“ kada poćinje sa svojim javnim nastupima kao dio tamburaških i zabavnih sastava te kao solista. Preko 20.g. bio je član legendarnih Slavonskih bečara pod vodstvom svog oca Antuna Nikolića Tuce. Sa bećarima, a i kao solista, skladatelj te aranžer nastupao je na brojnim festivalima te odnio brojne nagrade. Aktivan je kao producent,ton majstor i glazbenik koji redovito nastupa i uživa u tome.

DAMIR SEMIJALEC 

Glazbenik, gitarista i skladatelj sa višegodišnjim iskustvom. Pored glazbe ujedno je i stručnjak za informatiku u posebice njenu primjenu u modernoj glazbi.

DARIO DOBEK

Glazbenik, sa izuzetnim iskustvom kako u sviranju bubnjeva i udaraljki, tako i sa prenošenjem svojeg znanja na mlađe generacije kroz različite seminare i radionice.

UMJETNIČKO VIJEĆE

ROBERT BOLDIŽAR prof.

(1980.) upisao je muzičku školu u Sarajevu i počeo svirati violinu. Godine 1988. upisao je srednju muzičku školu i počeo svirati gitaru. U to vrijeme se pridružio Kulturno-umjetničkom društvu “Unis” gdje je došao u dodir s tradicionalnom glazbom. Godine 1992. pridružio se Vokalno-instrumentalnom sastavu “Pax”, koji je izvodio vjersku muziku. Tada je povremeno i radio za Sarajevsku filharmoniju.
Godine 1995. preseljava u Zagreb. Godine 2000. osnovao je grupu nazvanu Generalna proba, koja je 2002. godine objavila jedini album Iznad oblaka. 
Diplomirao 2005. godine na Muzičkoj akademiji Univerziteta u Zagrebu. Skladao je glazbu za album Školska priča u izdanju Dječjeg zbora “Pahuljice”.
Od 2004. godine član je rock grupe Zabranjeno pušenje. S njima radi na posljednja četiri studijska albuma: Hodi da ti čiko nešto da (2006), Muzej Revolucije (2009), Radovi na cesti (2013) i Šok i nevjerica (2018). Pored toga, kao gost-izvođač svirao je na koncertima u Zagrebu i Sarajevu kada su se radili snimci za live album Zabranjenog pušenje Hapsi sve! (1998).Zajedno s članom Zabranjenog pušenja Tonijem Lovićem, Boldižar je i član benda muzičko-scenskog ansambla “Medley Teatar”.Taj ansambl izvodi adaptirani rock mjuzikl Antigona: ProckKletstvo Roda, između ostalog. Boldižar se preselio u Bjelovar 2013. godine gdje radi kao profesor violine u Muzičkoj školi “Vatroslav Lisinski”. Unazad 15 i više godina svojim znanjem i iskustvom daje značajan doprinos u radu naše organizacije.

SLOBODAN CVETIČANIN prof. – operni pjevač

Solo-pjevanje diplomirao na Fakultetu muzičke umjetnosti u Skoplju  u klasi profesora Blagoja Nikolovskog. Usporedo je diplomirao i glazbenu teoriju i pedagogiju.
Opernu karijeru započeo kao solist Opere u Skoplju ulogom mlinara Sime u operi “Ero s onoga svijeta” Jakova Gotovca da bi karijeru nastavio u Osijeku od 1989. godine. Slijede glavne baritonske uloge u operama G. Donizzetija, J. Hatzea, P. Mascagnija, G. Puccinija, G. Rossinija, A. Smareglije, G. Verdija, I. Zajca i dr.
Pored opernog njeguje i koncertno pjevanje. Snimio je LP kao solist oratorija “Stabat Mater” G. Rossinija. Dobitnik je treće nagrade na natjecanju umjetnika u Zagrebu 1989. godine. Gostovao je na opernim scenama i koncertnim pozornicama u Bugarskoj, Grčkoj, Makedoniji, Nizozemskoj, Njemačkoj i Sloveniji. (Ocjene kritike: “… predstavio se glasovno impozantno, sa sigurnom i uvjerljivom scenskom pojavom …”; “…moćan bariton … dramski snažan nastup … odlična vokalna tehnika …”) Dugi niz godina djeluje kao prvak Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku. Član je hrvatskog društva glazbenih umjetnika i unatrag 10 godina aktivno sudjeluje u radu naše organizacije.

MARIO HUJ mag.mus.

 Prvi glazbeni nastup  ostvario je 1998. godine, ujedno osvojivši prvo mjesto u amaterskom pjevanju, što je bila pokretna točka i motivacija za daljnje razvijanje u glazbi. Završava  osnovnu glazbenu školu u Donjem Miholjcu i srednju glazbenu školu Franje Kuhača u Osijeku, smjer gitara. Nakon toga završava Akademiju za umjetnost i kulturu u Osijeku i postaje Magistar  glazbene pedagogije. Ima i višegodišnje iskustvo rada u prosvjeti na mjestu učitelja gitare. Nositelj je raznih nagrada sa regionalnih, državnih (HDGPP) i međunarodnih natjecanja, u ulozi izvođača i mentora. Uz to, aktivno sudjeluje (kao solist i dio ansambla) u raznim glazbenim lokalnim i međunarodnim projektima, orkestrima, zborovima, kulturno-umjetničkim društvima. U domeni popularne glazbe, uspješno je sudjelovao u emisijama HRT-a „Do posljednjeg zbora“ i „The Voice“, Odnosi pobjedu na natjecanju „Cro Guitar Stars“ 2019. godine. Uz vokalne i instrumentalne solističke koncerte, sudjeluje u izvedbama, koncertima i snimkama raznih glazbenih i vokalnih skupina, te se uz to aktivno bavi skladanjem, stvaranjem novih glazbenih brojeva, pisanjem tekstova i priređivanjem aranžmana za solo instrumente i različite glazbene sastave. U osvrtu na dosadašnji glazbeni doprinos zajednici, iza sebe ima izvedeno na stotine javnih nastupa, koji upotpunjuju opis svakodnevnog i aktivnog sudjelovanja u svijetu glazbe. Aktivni je član naše organizacije gdje sudjeluje u različitim glazbeno-kulturnim projektima.

IGOR KOTAL autor i producent

Od 1984. godine kao bubnjar i pjevač, nastupa po klubovima, hotelima, turističkim prekooceanskim brodovima, poznatim europskim skijalištima,od 1989 prati najpoznatije estradne zvijezde sa svojim bendom (Mate Mišo Kovač, Sead Memić Vajta, Mladen Grdović, Jasmin Stavros, Vlado Kalember, Ivo Fabijan, i dr.). U devedesitma aktivno se uključuje u rad “CROATIAN MUSIC AID“ svirajući dobrotvorne koncerte sa gospodinom Mate Mišom Kovačem (preko 50 koncerata u Hrvatskoj i Europi kako bi smo prikupili pomoć za ratom ugrožene a 1994 Kao pripadnik Prve domobranske pukovnije piše njenu himnu, .Sudjelujem u osnivanju strukovnih udruga u kulturi i kontinuirano radi na promoviranju glazbene kulture sve do danas. Istovremeno razvija svoj autorski rad kao glazbenik ,snimatelj-producent, tekstopisac i skladatelj. Godine 1996. odlazi u Amsterdam u glazbeni studio “CAVERN-STUDIO RECORDING“,gdje radim i pohađam školu za producente kao jedan od najboljih u klasi. Nakon toga vraćam se u Hrvatsku i radi sa domaćim estradnim izvođačima u najpoznatijim hrvatskim audio-studijima (HRT-STUDIO 4, CROATIA RECORDS, ROCKOKO, TROOLY, ŠIŠMIŠ, NOSTRADAMUS, ESNAF, …) sve do danas.
Paralelno sa skladateljskim radom, koji prelazi 25 godina staža i preko 50 izvođača (Mišo Mate Kovač, Leteći odred, Thompson, Neki to vole vruće, Sead Memić Vajta,Mladen Grdović,Jasmin Stavros, ,Vlado Kalember,Ivo Fabijan,Đani Stipaničev,Ivana Banfić,Toni Cetinski,Boris Ćiro Gašparac, Đimi Stanić , Srebrna krila, Tony Lee King, Sena-M,Dreletronic, Dragonfly,  i drugi), surađuje i sa eminentnim imenima domaće estradne scene (Rajko Dujmić,Želimir Babogredac, Marko Križan, Miro Buljan, Enes Tvrtković, Željen Klašterka, Branko Podbrežnički, Bruno Kovačić, Zoran Jašek, Brkić i Bero iz „Valjka“, , Zoran Švigir, Vili Čaklec, Siniša Škarica, Dušan Šarac, Veljko Škorvaga).  Autor je na tridesetak izdanja (oko 70 skladbi) za najpoznatije domaće diskografe („Croatia Records“, „Orfej“, „Dallas Record“, „Aquarius Records“, „Dancing Bear“ i drugi). Kontinuirano izvodi djela i drugih autora, različitih glazbenih pravaca, svira nekoliko instrumenata i pjeva u različitim glazbenim grupama. Od 2003. godine piše knjigu o glazbenoj produkciji koja je dobila odlične kritike struke. Nastoji  uvesti glazbeno – producentsku naobrazbu u postojeći pedagoški sustav glazbenog i općeg obrazovanja kroz glazbene radionice. Godine 2005. održava tečaj za glazbenu produkciju u „Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica“; 2008. godiine surađuje sa „Pop-Rock školom“ u Sisku kao predavač smjer bubnjevi. Iste godine predaje glazbenu produkciju na „Rock akademiji“ Zagreb. Godine 2009. izrađuje „funkcionalnu mapu“ – opis zanimanja ton-majstor i glazbeni producent za Pučko otvoreno učilište Zagreb. 
Predavajući niz godina velikom broju polaznika, stekao je bogato pedagoško iskustvo u prenošenju ove vrste znanja koje je prilično opsežno, zahtjeva cijeloživotno obrazovanje i novo (upotreba računala). Održava radionice i predavanja po Hrvatskoj u suradnji sa glazbenim udrugama „Organizacija glazbeno-estradnih izvođača hrvatske“i „Hrvatska glazbena unija“, te radi na stručnom predstavljanju proizvoda za snimanje i produkciju zvuka poznatih svjetskih proizvođača („Yamaha“, „Steinberg“ idr.). Godine 2009. na poziv Državnog tajnika dr. Dragana Schwarza (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa – MZOS) izrađuje novi nastavni plan za predmet glazbena kultura u osnovnim školama Republike Hrvatske surađujući sa prof. Željenom Klašterkom, Rajkom Dujmićem i Draženom Žankom. Cjelokupni projekt je odobren od Agencije za odgoj i obrazovanje odnosno MZOS i izvrsno je ocjenjen od strane prof. Ružice Ambruš-Kiš, više savjetnice za glazbenu kulturu u MZOS.  Sa timom  izrađuje nastavni plan i program „Akademije za produkciju glazbe Zagreb“ koja obrađuje temu snimanje i produkcija glazbe u tonskom studiju.
Od 2010 do 2015 uz redovite ugovorne obveze prema raznim naručiteljima usluga kao izvođača, aranžera, skladatelja i snimatelja-producenta te predavača ;pokreće projekt“ Mala škola Rock&Rola“ sa udrugom Hos-a iz V.Gorice za djecu branitelja, s obzirom da se projekt ubrzo proširio na sve područne osnovne škole, po završetku projekta donirali smo instrumente svim područnim osnovnim školama grada V.Gorica.
Od 2015 do danas sudjeluje kao izvođač skladatelj i aranžer na priznatim hrv festivalima kao što su Zagreb Fest, Zadar Fest, Šibenik šansona fest, Aurea Fest , piše i produciram glazbu za druge izvođače te povremeno odlazi svirati u Španjolsku  ,održava predavanja o produkciji i snimanju zvuka te surađujem kao producent sa raznim izdavačima, TV kućama,radio postajama,kolegama glazbenim umjetnicima. Dd 2018. član sam Njemačke autorske organizacije GEMA a dugi niz godina uspješno aktivno doprinosi razvoju naše organizacije.

BERISLAV CRNKOVIĆ glazbenik i autor

Glazbom  se počinje baviti 1975. U osnovnoj školi kao bubnjar u električnom bandu ”duge”, pod mentorskim vodstvom prof.glazbe Dragutina Stivaničevića.
Prve službene studijske snimke  i autorske pjesme snima  sa grupom ”duge” 1979.nakon pobjede na osječkoj gitarijadi ”rock maraton”. Kompozicija ”Tanja” snimljena je u studiju Radio Osijeka, a producent je bio Antun Nikolić Tuca. Godine 1981.nastupili su na ”zaječarskoj gitarijadi” koja je bila najveći događaj takve vrste u bivšoj SFRJ. Kasnije, 1983.kao grupa ”Glorija” (u kojoj osim sviranja bubnjeva počinje i pjevati kao prvi vokal).  Ponovili su nastup na istoj.  1983.kao grupa ”Timšel” a od 1985.kao O.K. Band.
Sa O.K. band-om bilježi svoje najpopularnije uratke ”Vrata zapada (cadillac)” ”sve zene koje znam”.. 1989.sa grupom ”valter” snima album ”valter ii” za produkciju Suzy. Kao “Bero” sudjeluje na ratnoj kazeti ”Osijek nikada neće biti ocek” pjesmom ”dobra duša slavonska”
1995 objavljuje kazetu ”bero-električni bečar” za produkciju ”laserton” a 1998. Bero –”.best off” za produkciju ”kondorcom” 1998.nastupa na festivalu”Jaska –hrvatski pleter”-pjesma ”tebi”. Iste godine  nastup na ”os-fest” –”ljubav na prvi pogled” 2004.osniva O.K. club s kojim objavljuje 2 albuma za ”croatia records”. 2008.”sad je pravo vrijeme” i 2010.”mačkamama”. Još uvijek aktivno svira i snima nove pjesme: 2019.”alkohol”…..2020.”moja cura” …….2021.”to je tvoj svijet”. 
Od početka svog glazbenog djelovanja bavi se i kompozitorskim radom. Član je HDS ZAMP-a sa prijavljenih 100 pjesama.
Aktivni je član naše organizacije od samih početaka a već dugi niz godina te sudjeluje u svim važnijim glazbenim i kulturnim projektima.

SLAVEN BATOREK prof.

Slaven Batorek završio je Osnovnu glazbenu školu Franje Kuhača u Osijeku te istoimenu srednju školu nakon toga. Titulu profesora teorijskih predmeta stekao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu na Odjelu za kompoziciju i teoriju. Dodatno se obrazovao na Odsjeku za dirigiranje u klasi profesora Uroša Lajowicza na Universität für Musik und darstellende Kunst u Beču. Odradio je specijalizaciju na Odsjeku za teoriju u klasi profesorice Ane Stefanović na Univerzitetu za muzičku umetnost u Beogradu. Radio je kao predavač u Srednjoj glazbenoj školi Vinkovci, bio je dirigent u Županijskom tamburaškom orkestru, te direktor, dirigent i predavač u Privatnoj tamburaškoj školi „Batorek“. Sada je ondje direktor. Funkciju korepetitora imao je u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu, bio je dirigent „Šokačke rapsodije“ (100 tamburaša) u Zagrebu i dirigirao je simfonijskim orkestrima na koncertima u Brazilu, Kanadi, Francuskoj i Kini u međunarodnom kampu akademskih simfonijskih orkestara „EUROCHESTRIES“. Trenutno radi kao predavač u Srednjoj glazbenoj školi Požega, Srednjoj glazbenoj školi Osijek te na Akademiji za umjetnost u Osijeku. Batorek stručno poznaje i strastveno se baci različitim glazbenim žanrovima. Ostvario je suradnje s mnogim hrvatskim glumcima kroz predstave, filmove i serije, a bio je i predavač na simpoziju na Induuk univerzitetu u Seoulu u Juznoj Koreji te muzičkoj akademiji u Limi u Peruu. Član je Jazz big
benda u osijeku. Dirigent je duhovnoga pjevačkoga društva Sv.Josip,suradnik na projektu „Božić u Ciboni“ i član žirija na “Bonofestu” u Vukovaru. Suradnik je renomiranih hrvatskih glazbenih umjetnika (Boris Novković, Nina Badrić, Oliver, Gibonni,Prva liga), stalni je glazbeni član emisija na HRT-u: „Pjesme s potpisom“ Jasne Bilušić, „Studio 10“,“Turki party“, „Afrovizija“,glazbeni festival „Zlatne žice“ u Požegi. Vlada instrumentima tamburaškog orkestra i staromodnim folklornim instrumentima. Surađuje s udrugom „Šokačka grana“ iz Osijeka, gdje je glazbeni voditelj, voditelj je VS „Druge“. Suradnik je na festival kajkavskih popevki “U ozračju Kaja” u organizaciji radio Kaja iz Krapine. Nebrojeno puta bio je (i još uvijek je) suradnik raznih glazbenih emisija na regionalnim televizijama, radijskim programima i Hrt-u.

JOSIP ŽIVČIĆ prof.

Josip Živčić prvu glazbenu naobrazbu dobiva kod Franje Slavka Batoreka u tamburaškoj školi “Batorek”. Vrlo brzo postao je neizostavan član reprezentativnog orkestra škole. U sklopu međunarodnog festivala Eurochestries asocijacije kao član orkestra nastupa u Portugalu, Kini, Bugarskoj, Brazilu, Ukrajini, Francuskoj, Slovačkoj, Poljskoj, Austriji i svim zemljama regije. Osim u orkestru, dugi je niz godina svirao u KUD-u Željezničar Osijek te je član Golden Strings Orchestra. U sklopu Šokačke rapsodije (100 tamburaša) izabran je kao solist. Na međunarodnom natjecanju u Požegi 2022. s kvartetom osvaja zlatnu medalju. U srpnju 2022. diplomira s odličnim uspjehom smjer Tamburaško umijeće na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku te stječe titulu magistra muzike. Radi kao predavač tamburaških instrumenata u Tamburaškoj školi Batorek, gdje radi sa svim dobnim skupinama na učenju glazbene teorije i solfeggia uz sviranje instrumenata. Isti posao radi i u Evanđeoskoj pentekostnoj crkvi Osijek.